6. 10. 2022
/ Autor: Štěpánka Šulanová
Výstava představuje jedenáct realizovaných projektů světově proslulého amerického architekta Stevena Holla. V rámci evropského turné je součástí výstavy také dvanáctý projekt, a to chystaný koncertní sál v Ostravě. Portfolio představovaných projektů bude obohaceno také o nejnovější projekt Prostor světla navržený v rámci řešení vstupních prostor pro Muzeum ghetta v Terezíně. Výstava se koná v Galerii Národní technické knihovny v Praze od 7. 10. do 20. 11. 2022. Vernisáž se uskuteční 7.10. 2022 v 17 hodin za osobní účasti architekta Stevena Holla.
Výstava představí osobitý proces tvorby projektů od prvních akvarelových skic přes návrhy staveb až po jejich modely. Proces stavby pak bude na výstavě zmapován pomocí fotografií včetně mediálních ohlasů a autorských komentářů.
Návštěvníci se mohou těšit na Muzeum výtvarných umění v Houstonu, Nekropoli Ťin-pao-san na Tchajwanu či knihovnu v Malawi. Jeho aktuálním projektem v České republice je Koncertní sál Ostrava.
Steven Holl je americký architekt světového formátu. Studoval na University of Washington v Římě a na Architectural Association v Londýně. Kariéru začal v Kalifornii, vlastní ateliér otevřel v roce 1976 v New Yorku. Vyučoval na několika univerzitách a od roku 1981 působí na Columbia University v New Yorku. V roce 1998 získal prestižní medaili Alvara Aalta. V roce 2000 byl Holl zvolen do American Academy of Arts and Letters. V červenci 2001 byl časopisem Time jmenován nejlepším americkým architektem. Na kontě má mnoho světově uznávaných ocenění.
STEVEN HOLL: Making Architecture
Galerie NTK/ Národní technická knihovna v Praze, Technická 2710/6, 160 80 Praha 6 – Dejvice 7. 10. - 20. 11. 2022
Mohlo by vás zajímat
Zprávy a aktuality
Novou koncertní halu v Ostravě zrealizuje americké studio Stevel Holl Architects + Architecture Acts
Americké studio Stevel Holl Architects + Architecture Act vyhrálo soutěž o novou koncertní halu v Ostravě. Nový sál bude stát odhadem na 1,5 miliardy korun. Stavět se začne v roce 2022, slavnostní otevření by mělo být o dva roky později.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy a aktuality
Koncertní sál v Ostravě byl zařazen mezi nejočekávanější stavby světa. Město má nově k dispozici studii sálu
Prestižní magazín Architizer zařadil koncertní sál v Ostravě mezi deset nejočekávanějších staveb světa. Město má nově k dispozici studii sálu včetně rekonstrukce památkově chráněného kulturního domu. Výstavba, která je odhadovaná na 32 měsíců, by neměla ohrozit jeho fungování. Koncertní sál bude vytápěn tepelnými čerpadly a světlo přiváděno pomocí soustavy světlíků.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy a aktuality
Akustika budoucího ostravského koncertního sálu se měří pomocí speciálního modelu
Model v měřítku 1:10 vznikal 24 týdnů v dílnách specializovaných na akustické modely v Mnichově Hradišti. Na práci se podílela i specializovaná japonská společnost. Model bude sloužit jako pomůcka pro akustická měření, která ověří správnost navrženého řešení, případně umožní navrhnout potřebné úpravy tak, aby bylo dosaženo nejlepších akustických parametrů budoucího ostravského koncertního sálu.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy a aktuality
Budoucí ostravský koncertní sál má svůj model, který může nyní vidět i veřejnost
Zájemci z řad veřejnosti si mohou nově prohlédnout akustický model interiéru nového ostravského koncertního sálu v měřítku 1:10. K vidění je v městské galerii PLATO. Koncertní sál bude mít tvar pouzdra na hudební nástroj. Stavba využívá památkově chráněnou budovu Domu kultury města Ostravy, kterou rozšiřuje o novou dominantní přístavbu hlavního koncertního sálu.