Andreas Bründler a Clemens Russ se octnou v Kruhu
Ve čtvrtek 7. června 2018 v 19.30 se vpražském CAMP (Centrum architektury a městského plánování), Vyšehradská 51 uskuteční poslední přednáška letošního jarního přednáškového cyklu Jiná perspektiva. Přednáška nese název Andreas Bründler / Buchner Bründler Architekten (CH): Mutace / Mutations + Clemens Russ / QUERKRAFT archtitekten (A).
Jak se realizují projekty ve Švýcarsku a Rakousku? Jak se vzájemně ovlivňuje městská výstavba se soukromou? A jakým způsobem fungují architektonické soutěže v zahraničí? Nejen na to odpoví hosté červnové přednášky Andreas Bründler a Clemens Russ. Půjde o poslední přednášku z jarního cyklu Jiná perspektiva!
Aktivní účast v soutěžích i přímé zakázky soukromých staveb jsou součástí denní práce architektů. Jak k tomu přistupují Buchner Bründler architekten, řekne Andreas Bründler. Studio má ve svém portfoliu například Švýcarský pavilon pro EXPO v Šanghaji 2010, projekt multifunkčního domu Volta Centre v Basileji nebo originální bytový dům v Alpách, v němž dominuje splynutí s přírodou. Na všechny realizace byla vypsána soutěž.
Druhým přednášejícím bude rakouský architekt Clemens Russ z ateliéru Querkraft, které sídlí ve Vídni. Studio zastupovalo Rakousko na Bienále architektury v Benátkách v roce 2004 a za své počiny si vysloužilo několik prestižních cen. Na přednášce představí vybrané projekty – od administrativních budov po sociální bydlení.
Andreas Bründler
Během dvaceti let zkušeností mají za sebou Buchner Bründler Architects množství realizovaných projektů, které zvenku působí mohutně, mají propracované detaily a jsou precizně řemeslně zpracované. Odrážejí přístup ke společnosti přesahující konvence a hledají odpovědi na náš společný způsob života dnes i v budoucnosti.
Clemens Russ
Druhým zahraničním hostem, který přijede také na červnovou přednášku, bude Clemens Russ z rakouského ateliéru Querkraft architekten. Ten založili koncem devadesátých let Jakob Dunkl, Gerd Erhartt, Peter Sappa a Michael Zinner, absolventi Technické univerzity ve Vídni. Jejich portfolio zahrnuje široké spektrum staveb od průmyslových objektů přes administrativní budovy, obchody až po rodinné domy a stavby pro levné bydlení.
Jejich projekty jsou často oceňovány v architektonických soutěžích. V roce 2002 obdrželi rakouskou architektonickou cenu Bauherrenpreis, v roce 2004 prestižní britskou cenu pro mladé evropské architekty Young Architect of the Year a v roce 2016 Cenu města Vídně. Ateliér zastupoval Rakousko v roce 2004 na Bienále v Benátkách.
Přednáška bude v němčině, tlumočena do češtiny.
Přednáška se uskuteční ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze.
Vstupné 100 Kč, snížené 80 Kč
nyv