Cyberdog: Když se netradiční architektura a moderní technologie snoubí s kvalitní gastronomií
Spojení třech osobností dalo vzniknout jedinečnému projektu. Tím je stavba nazvaná Cyberdog. Půjde o vědecko-technologického vzdělávacího robotického centra, z něhož si člověk odnese víc než jen informace. Stavba se koncem listopadu otevře veřejnosti.
Vesmírný modul
Zakladatel developerské společnosti Trigema Marcel Soural ve spolupráci s českým výtvarníkem Davidem Černým a architektem Tomášem Císařem vytvořili jedinečné dílo. Stavba Cyberdog má připomínat vesmírný modul, konstrukce je ocelová a opláštění bude z nerezových plátů. A vesmírná prý bude i nabídka jídel v baru. „Nebudou to pokrmy jako v běžné restauraci, ale jídlo, které byste dostali na vesmírné stanici,“ vysvětluje Soural. „Chceme lidem ukázat, kam společnost směřuje, tedy k umělé inteligenci,“ dodává.
Pokrmy bude servírovat robotická ruka, která k tomu byla vytvořena, a již dnes svůj úkol bravurně zvládá.
Hlava a tělo psa
Koncept infocentra Cyberdog je založen na pokroku 21. století. Od zpracování vize až po samostatnou realizaci zabral více než rok. Svým tvarem má připomínat hlavu a tělo psa, materiálem vesmírnou loď z budoucnosti. Cyberdog je prostor dělený na robotické pracoviště, vozíkovou dráhu umístěnou nad místy pro návštěvníky a prostor s projekcí, kde se promítají ukázky ze světa technologií.
nyv