Vera Hampl Architects
Architektka Vera Hampl vnáší do svých projektů nádech exotiky a maximálního pohodlí. Často v projektech používá design nábytku dle vlastního návrhu a využívá exotických dřevin, jako jsou Jatobá a Ipe.
Architektura života - to je název nové knihy brazilsko-české architektky Very Hampl. Na dvou stech stranách doplněných bohatým obrazovým materiálem z rodinného archivu se vrací do krajiny svého dětství, rozkrývá rodinnou historii i určující momenty a osobnosti, které ji ovlivnily.
„Po celý život si uvědomuji, jak je pro mě nesmírně důležité přijímat nové impulsy a vlivy odjinud, v diskusi s ostatními si tříbit a pozměňovat názory. Lidí, kteří mě ovlivnili, je spousta! A stále přibývají. Člověk se pořád učí,“ říká Vera v knize. Ve své knize zmiňuje například osobnosti, jako je Oscar Niemeyer, Indio da Costa, Ruy Ohtake, ale také rodiče nebo houževnatou babičku, která v exilu nikdy neztratila kontakt se svou domovinou.
Ze stránek ke čtenářům a čtenářkám promlouvá osobnost autorky: její zaujetí pro drobné detaily, vášeň pro podstatu věcí, ale také smysl pro humor či pokora vůči ideji krásy nebo neskutečné síle přírody. Doprovodné fotografie, kresby a ilustrace připomínají estetiku deníkových záznamů. Četbu knihy si vychutnají čtenáři a čtenářky, kteří nacházejí zálibu v lidských příbězích, ale také vnímaví pozorovatelé a pozorovatelky, pro něž se myšlenky a zkušenosti Very Hampl mohou stát nově objeveným způsobem, jak vnímat architekturu i městské prostředí.
Vera Hampl je zakladatelkou ateliéru VH Architects. Ten působí v České republice a v Brazílii. Vera studovala v Brazílii pod vedením výrazných osobností světové architektury, od konce devadesátých let žije a pracuje v Praze. Od návrhů rezidenčních interiérů časem přešla ke komerčním prostorám. Dlouhodobě se věnuje také navrhování lodí.
Architektka Vera Hampl vnáší do svých projektů nádech exotiky a maximálního pohodlí. Často v projektech používá design nábytku dle vlastního návrhu a využívá exotických dřevin, jako jsou Jatobá a Ipe.
Projektovala první osobní loď, která je poháněna elektrickými bateriemi, je kurátorkou výstav a vyznává ekologickou architekturu. Do studia TV Architect přijala pozvání architektka Vera Hampl.
Interiérová architektka Vera Hampl ze studia Vera Hampl Architects má na kontě další jedinečný počin. Tentokrát se jedná o studio společnosti Bliss nabízející nadstandartní manikérské a pedikérské služby. Prostor navrhla tvůrkyně tak, aby v něm bylo příjemně zákazníkům, ale i tamějšímu personálu. Centrum Chodov tak získalo v práci sličné architektky další skvost.