15 m 27 s
Pavla a Petr Kordovští jsou manželé, oba architekti, zakladatelé a společníci ateliéru Kordovská nebo Kordovský architekti. Společně pracují již od studií na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Setkali se totiž ve stejném ročníku (1978–1983), spolu zakládali v roce 1994 Atelier PAK a o čtyři roky později ateliér KNK. Věnují se urbanismu, projektují veřejné stavby, administrativní budovy, rodinné domy, apartmány i byty. Některé úkoly řeší odděleně a vytvářejí si každý vlastní tým spolupracovníků.
Název ateliéru Kordovská nebo Kordovský architekti reflektuje oddělenou práci obou architektů. „Nechceme vše dělat spolu, ale hospodářskou část sdílíme. V kreslení se ukazuje, že jsme každý jiný,“ říká Pavla Kordovská.
Mezi významné projekty ateliéru patří například Provozní budova České spořitelny v Praze 4 na Budějovickém náměstí, Bytový areál MRÁZOVKA na Praze 5 či administrativní budova D v BB centru.
Mohlo by vás zajímat
Osobnosti
Ladislav Lábus
Architekturu měl v rodině. Otec Ladislava Lábuse byl architekt, takže se s tímto oborem seznamoval již od dětství. „Můj zájem o architekturu ale nebyl přímý,“ přiznává Lábus a dodává, že jeho primárním zájmem bylo umění, film a divadlo.
Mohlo by vás zajímat
Osobnosti
Josef Pleskot
Chodil na hodiny kreslení a zprvu si myslel, že bude malířem. Rodiče to však architektovi Josefu Pleskotovi zakázali. Důvodem byla tehdejší politická situace v zemi. Hledal proto alternativu, jelikož se odmala zajímal o historii a četl hodně knih.
Mohlo by vás zajímat
Osobnosti
Eva Jiřičná
Narodila se ve Zlíně, ve čtyřech letech se s rodiči přestěhovala do Prahy a do rodného města se vrátila až po revoluci. „Tamní obyvatelé mezi sebou měli dobré vztahy, táta o Zlíně neustále mluvil. Až jsem byla v devadesátých letech překvapená, jak se město drží,“ vzpomíná architektka Eva Jiřičná, která krátce po invazi vojsk Varšavské smlouvy našla útočiště ve Spojeném království, konkrétně v Londýně.