TV Architect představuje - Architekt Jan Vojtíšek ze studia AEIOU
Brněnský ateliér s názvem studio AEIOU vznikl v roce 2011. Zabývá se projekční činností novostaveb, rekonstrukcí, návrhem interiérů a urbanismem. Mezi nabízené služby patří komplexní řešení a koordinace projektu od studie, stavebního povolení až po realizaci stavby včetně poradenství a dozoru. Mezi významné projekty studia patří Společeský sál farního centra - Lidečko či Vila Trojúhelník – Brno. V čele ateliéru stojí architekti Jan Vojtíšek a Jakub Staník.
Vila Trojúhelník – Brno
Vila se nachází v klidné lokalitě Brno-Žabovřesky. Dispoziční uspořádání nevyhovovalo novým majitelům, proto došlo k celkové modernizaci a zásadním úpravám dispozice. „Přáním investorů bylo objekt nebourat a změnou dispozic přizpůsobit dům pro moderní život pětičlenné rodiny. Dům má čistou formu a střídmou geometrii. Objekt byl sice postaven v 30. letech 20. století, po rekonstrukci se ale jedná o stavbu s nadčasovou architekturou. Jednotným prvkem je trojúhelník, který se promítá z exteriéru až do interiérových detailů,“ říká architekt Jan Vojtíšek. Zejména v dřevěném a keramickém obkladu, ve skládané masivní podlaze, nábytku a jeho úchytkách nebo v černobílé cementové dlažbě. Propojení se zahradou zajišťuje velkoplošné rohové prosklení z části kryté bambusovým slunolamem.
Kanceláře Melown Technologies - Praha
Cílem návrhu bylo zachování stávajícího principu otevřené kanceláře a přidání nových materiálově a prostorově vymezených funkčních prostor. Výsledkem jsou tubusy se zaoblenými tvary, které slouží jak pro práci, tak pro odpočinek. Vyjma funkcí uvnitř válců vytváří v těsné blízkosti i plochy pro variabilní využití, například odpočinkové posezení, plochy k shromažďování či firemním prezentacím a výstavám.
Společeský sál farního centra - Lidečko
„Přáním bylo navrhnout víceúčelový společenský sál v rámci farního centra s kostelem a farností. Sál komunikuje se stávajícími objekty a zároveň vytváří vnitroblok pro venkovní akce,“ říká architekt Jan Vojtíšek. Symbolika v pojetí architektury jako procesní cesty podtrhuje význam i účel stavby. Variabilní společenský sál je navržen konstrukčně jako cihlová stavba s tradičním šindelovým obkladem z modřínu. Stavba získala řadu významných ocenění a uznání odborných porot.