4 m 50 s
Nový hotel s unikátní architekturou vzniká v pražské Hybernské ulici. Stavba v současné době dosáhla důležitého milníku - nad projektem zavlála glajcha, což znamená, že se stavba dostala do nejvyššího bodu. Hotel s názvem Cloud One se stane součástí proměny jednoho z největších pražských brownfieldů, tedy Masaryčky, vlajkového projektu společnosti Penta Real Estate.
Hotel je součástí revitalizace oblasti kolem Masarykova nádraží. Lokalita se má stát novým centrálním pulzujícím srdcem Prahy. Kromě nového nádraží od architektů z ateliéru Zahy Hadid zde vznikne také městská čtvrť, která do centra hlavního města vnese novou kvalitu každodenního života.
Návrh hotelu, který je z dílny architektonického studia Schindler Seko Architects, bude mít 7 nadzemních pater a poslední patro bude ustoupené s terasou, podobně jako jsou střechy sousedních domů. V podzemí je naplánováno jedno podlaží s garážemi a technickým zázemím. Hotel nabídne 382 pokojů.
„Trojúhelníkový pozemek vytváří celý městský blok. Zúžili jsme profil Hybernské ulice, vložili jsme sem cyklostezku a rozšířili chodník, kde bude stromořadí, obchody a pasáž, která povede přímo nad nádražím přes nové zastřešení kolejí. Celé území se tak propojí s centrem Prahy,“ říká architekt Jan Schindler.
Aktuálně se na stavbě dokončují vyzdívky obvodového pláště budovy a začala i realizace fasády. Dále se také osazují okna ve 4. nadzemním podlaží a startuje skladba fasádního pláště z Hybernské ulice. Probíhají též práce v interiéru objektu, kde se postupně pokračuje se všemi technologickými částmi a montují se sádrokartonové konstrukce.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy a aktuality
Na stavbě unikátního hotelu v Hybernské ulici v Praze zavlála glajcha
Projekt s názvem Cloud One dosáhl důležitého milníku, stavba hotelu se dostala do nejvyššího bodu. Projekt společnosti Penta Real Estate se stane součástí proměny jednoho z největších pražských brownfieldů, tedy Masaryčky, vlajkového projektu společnosti Penta.
Mohlo by vás zajímat
Osobnosti
Jan Schindler a Ludvík Seko (Schindler Seko Architects)
Jan Schindler a Ludvík Seko se potkali už na talentových zkouškách na Fakultě architektury v Praze. Ačkoli se jejich cesty po studiu na krátko rozešly a každý šel čerpat zkušenosti do jiných ateliérů, osud tomu chtěl jinak, a tak společně v 90. letech založili svou první architektonickou kancelář. Mezi jejich pilotní projekty patřila například rekonstrukce a dostavba půdního prostoru u režiséra Jiřího Menzela. Od té doby ušlo jejich původně malé studio velký kus cesty a dnes se zaměřují na velké administrativní budovy, na projekt nové čtvrti na pražském Karlíně nebo na rekonstrukci Zengerovy trafostanice na Klárově.